Diyarbakırlı Ramazan Hoca’yı öldüren katilden korkunç savunma! ‘Cinayeti 4 ay önce kurguladım’

İstanbul’da Fatih’te çay ocağı işleten ve sosyal medyada “Diyarbakırlı Ramazan Hoca” olarak tanınan Ramazan Pişkin, 31 Ocak günü 24 yaşındaki Erkut Baykut tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Olayın ardından tutuklanan Baykut hakkında, “kasten öldürme” suçundan dava açıldı. İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılamaya tutuklu sanık Erkut Baykut avukatıyla birlikte katıldı.

CİNAYETİ PLANLADIĞINI İTİRAF ETTİ

Önceki duruşmada esasa ilişkin mütalaaya karşı savunması sorulan sanık Erkut Baykut, “O”laydan 3,4 ay önce Ramazan Pişkin’i sosyal medyada gördüğünü söyleyerek, “Gördükten sonra cinayeti kafamda kurguladım. Bana zulüm yapan insanların yerine kendisini koydum. O insanlara benziyordu. Aşırı dozda uyuşturucu madde etkisindeydim. Bıçağı olaydan 2 ay önce maktulü öldürmek için aldım” dedi.

“ANNESİNİ DE DÖVÜYORDU”

Sanığın avukatı ise yaptığı savunmada müvekkilinin psikolojik sorunları olduğunu ve bu sorunları nedeniyle geçmişte annesini dövdüğünü anlattı.

Avukat sanığın akıl sağlığının tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesini talep etti. Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme, avukatın bu talebini sanığın duruşma salonundaki davranışlarında ve savunmalarında akıl hastalığına dair bir belirti olmadığı gerekçesiyle reddetti. Avukata son savunması için süre veren mahkeme duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x